Projects

        SNGA "S"

  Koszelówka 2006

  Koszelówka 2007

W 2005 roku dzięki grupie założycielskiej powołaliśmy do życia Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi im. Władysława Strzemińskiego.

 

Nasze Stowarzyszenie skupiało studentów i absolwentów, którzy swoją karierę wiązali z działalnością artystyczną.

 

Pod koniec roku 2007 przekształciliśmy Stowarzyszenie w Nieformalną Grupę Artystyczną "S". Od tej pory występujemy w zmniejszonym gronie pod tym szyldem. Members::

Adriana Lisowska

Joanna Konieczna-Zapart

Agnieszka Targowska-Koziara

Daria Górkiewicz

Magdalena Filipiak

Mariusz Pacholak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Współczesny świat designu, nastawiony na silną konkurencję wymaga od artystówwysokich kwalifikacji i dużego doświadczenia praktycznie we wszystkich dziedzinach działalności.

25 lat mojej pracy zawodowej oraz ponad 15 lat pracy artystycznj umożliwiło mi zdobycie kwalifikacji oraz umiejętności pozwalających na samodzielną pracę artystyczną. Od 1994 roku prowadzi prace projektowe dla klientów z całej polski i zagranicy.

W moim dorobku znalazły się prace wykonywane zarówno dla klientów indywidualnych jak

i znanych dużych firm polskich, amerykańskich, angielskich, włoskich i niemieckich. Zdobyte wykształcenie na Akademii Sztuk Pięknych im Wł. Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Grafiki i Malarstwa umożliwiło mi spojrzenie na grafikę w sposób odmienny, a dzięki temu bardziej otwarcie na otaczający nas świat.

22-29.07.2006::

Painting of outdoor in Koszelowka

W ostatnim tygodniu lipca 2006r. odbył się plener malarski w Koszelówce nad Jeziorem Zdworskim, w którym wzięła udział grupa członków naszego Stowarzyszenia. Wyjazd był połączony z plenerem dla młodzieży organizowanym przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Skierniewicach. Nasi członkowie codziennie prowadzili zajęcia plastyczne w plenerze dla dwudziestoosobowej grupy młodych ludzi. Największym dziełem powstałym podczas warsztatów jest panorama jeziora, stworzona przez wszystkich uczestników. Te i inne prace młodzieży będzie można obejrzeć na wystawie poplenerowej, połączonej z wystawą prac członków Stowarzyszenia - już w listopadzie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Praca z młodzieżą dała nam dużą satysfakcję i pozwoliła odświeżyć własne spojrzenie na sztukę. Młodzi ludzie zarazili nas swoją żywiołowością i podbili nasze serca entuzjazmem i ciekawością świata. Niejednokrotnie zadawane przez nich pytania rzucały nam nowe artystyczne wyzwania.

Na początku trzeba było tylko odrobiny cierpliwości i odpowiedniego podejścia, aby zachęcić uczestników do zabawy ze sztuką i wzbudzić ich zaufanie. Początkowe opory zostały jednak szybko przełamane i na koniec wyjazdu młodzież wypowiadała się z dużym zadowoleniem na temat naszych zajęć:

"Lubię rysować - mówi szesnastoletnia Natalia - ale te zajęcia pozwoliły mi spojrzeć na sztukę z innej strony, poznałam różnorodne techniki i możliwości sztuki plastycznej. Nauczyłam się przelewać na papier swoje odczucia i emocje, które w danej chwili mną kierują."

 

Z warsztatów plastycznych pod naszym kierunkiem byli także zadowoleni organizatorzy z OHP. Podziękowali nam i wyrazili nadzieję na dalszą współpracę.

Marta Gajewska - koordynator wyjazdu:

"Jestem bardzo zadowolona z przebiegu warsztatów, wszyscy powrócili wypoczęci i zadowoleni. Artyści z Akademii Sztuk Pięknych zintegrowali się z uczestnikami obozu, ciekawie zorganizowali czas wypoczynku, ucząc młodych ludzi wrażliwości na piękno otaczającego świata i innego spojrzenia na drugiego człowieka."

 

Oprócz prowadzenia zajęć dla młodzieży sami także pracowaliśmy w plenerze. Znalazł się także czas na wypoczynek na plaży i wspólną zabawę. Pogoda nam dopisywała, a piękna okolica sprzyjała pracy twórczej.

Odwiedziliśmy dodatkowo wraz z podopiecznymi małą galerię w Koszelówce, gdzie oprócz stałej ekspozycji drewnianych rzeźb, mieliśmy okazję podziwiać malarstwo pejzażowe pani Anny Łuczyńskiej. Ta mała wycieczka przerodziła się w lekcję dla młodzieży na temat faktury, koloru i światła.

20-26.08.2007::

W dniach 20.08.2007-26.09.2007 odbył się plener artystyczny Członków Stowarzyszenie i przyjaciół tradycyjnie w Koszelówce.

Exhibitions

Mariusz Pacholak

Graphic Designer

MSc of arts

Highly talented, driven and flexible graphic designer with a proven record of delivering creative and innovative design solutions. A proven ability of developing projects from inception through production to final delivery, ensuring that all work is effective, appropriate and delivered within agreed timescales. Able to work as part of a team with printers, copywriters, photographers, other designers, account executives, web developers and marketing specialists.

 

PERSONAL SKILLS

Problem solving

Thinking creatively

Attention to detail

Communication skills

 

AREAS OF EXPERTISE

Photoshop, In-Design, Illustrator, Muse, Corel Draw, Microsoft Office

 

KEY SKILLS AND COMPETENCIES

Innovative, highly creative, good at thinking 'out of the box'.

Keeping abreast of relevant new techniques in design software, media & photography.

Experience with catalogue, brochure and magazine design.

Willingness and ability to work independently and as part of a team.

Able to work under pressure, meet deadlines and multitask.

Highly organised and able to prioritise own work schedule.

Able to work within brand and design guidelines.

Excellent graphical skills, creative flair and good colour sense.

 

ACADEMIC QUALIFICATIONS

Academy of Humanities and Economy - Graphic Design

September 1999 - June 2002

BSc of arts in Graphics

 

Academy of Fine Arts

Master of Arts

September 2002 - August 2004

MSc of arts in Master of Arts

Made with Adobe Muse